Môj príbeh

Pomáham budúcim mamičkám prežiť krásne, zdravé tehotenstvo,
prirodzený pôrod a priviesť na tento svet svoje dieťa
s radosťou, láskou, úctou a rešpektom!

Dnes viem, že tehotenstvo je možné prežiť krásne, bez obáv, bez rôznych bežných tehotenských problémov ako sú ranné nevoľnosti, nadmerné priberanie, obavy z výsledkov vyšetrení či je všetko s bábätkom v poriadku a mnoho ďalšieho.

Taktiež dnes viem, že pôrod môže byť krásny, nezabudnuteľný, radostný zážitok na celý život a nie len bolesť, strach, stres a celoživotná trauma, ktorou si ako sa hovorí musí každá žena prejsť. Veď to určite poznáte. Mnoho žien, ktoré už rodili vám povie: Treba si to odtrpieť…prežila som to ja, prežiješ aj ty…po pôrode zabudneš na bolesť… a budeš sa tešiť z bábätka, len nech ste obaja zdravý…alebo aj už nikdy viac nechcem rodiť.

Ale pred mojim prvým tehotenstvom a pôrodom to tak nebolo!

Nepoznala som ani jednu ženu v mojom okolí, ktorá by popisovala svoje tehotenstvo a pôrod s radosťou a úsmevom. Každá hovorila väčšinou len ako jej bolo na začiatku zle, koľko počas tehotenstva pribrala a ako sa nadbytočných kíl potom nevedela zbaviť, aké mala problémy a čo si všetko musela odtrpieť…únava, bolesti chrbta, opuchnuté nohy, atď.  

Krásny pôrodný príbeh som tiež nikdy nepočula…väčšinou mi mamičky hovorili aké stresujúce to v pôrodnici bolo, cítili sa osamelo, bez dobrej vôle a podpory nemocničného personálu, nedôstojné podmienky, odsudzovanie, nerešpektovanie súkromia, neskutočná bolesť pri pôrode, strach o dieťa.

Po pôrode väčšinou matke vzali dieťa, nech sa zotaví…že na dieťatko bude mať ešte dosť času. Počas pôrodu bola mamičke preventívne nastrihnutá hrádza a tak si po pôrode a dlho po ňom nemohla poriadne ani len sadnúť. V nemocnici musela byť najmenej 4 dni…neustále vizity, vyrušovanie personálom, plač iných bábätiek, neprimeraná nechutná strava…proste nepohodlie.

Takto som svoje tehotenstvo a pôrod prežiť nechcela!

Preto som sa rozhodla prežiť svoje tehotenstvo v pohode, krásne a zdravo a nemyslieť na takého niekedy až hororové príbehy z pôrodu ale pripraviť sa na príchod môjho bábätka poctivo a nie len tak sa odovzdať do rúk neznámych sestričiek a doktorov.

Chcela som vedieť čo a ako prirodzene prebieha, ako sa dá veciam prírodne pomôcť bez chemických liekov a umelého zasahovania. Začala som si zháňať rôzne materiály o zdravom tehotenstve a pôrode, prečítala mnoho kníh, kopec článkov na internete a pozerala som rôzne videá.

Počas celého môjho tehotenstva som sa v tejto oblasti vzdelávala a naberala potrebné vedomosti. Čo jesť, čomu sa vyhýbať, ako sa udržovať vo forme, robila som si rôzne poznámky, tabuľky na čo všetko nezabudnúť, čo si pripraviť na pôrod, ale aj po pôrode.

To všetko mi zabralo kopec úsilia a času!

Preto som sa rozhodla nastávajúcim mamičkám ušetriť toto úsilie zháňaním potrebných materiálov o tehotenstve a pôrode a mnoho času strávený ich študovaním a taktiež celé hodiny strávené na internete.

Všetky moje vedomosti a tiež už aj vlastné skúsenosti som zhrnula do môjho Ebooku, ktorý vám takto toto krásne obdobie tehotenstva a pôrod uľahčia, aby ste sa mohli naplno venovať sebe a svojmu budúcemu bábätku.