Ľahký pôrod vám zničí týchto 5 „právd“

Ako malé dieťa som si myslela, že bábätká nosí bocian :). S rastom prišlo „vytriezvenie“ a táto predstava sa postupne zmenila na nočnú moru. Zažiť ľahký pôrod? Skoro nepredstaviteľné!

Veď pri pôrode ide o život! Je to niečo, čo bez liekov proti bolesti, lekárov a ich záchranou to proste nejde…

Tak ako je možné mať ľahký pôrod?

Treba VERIŤ v dokonalosť matky prírody a NEVERIŤ týmto „zaručeným pravdám“ o pôrode:

1. Pôrod neznesiteľne bolí

Veď predsa MUSÍ… nejde to predsa bez bolestivých kontrakcii, ktoré si MUSÍ odtrpieť každá mamička. Toto MUSÍ však platí len pre človeka – ženu. Bežne v prírode to však normálne nie je!

Videli ste už niekedy pôrod nejakého zvieraťa? Ak nie, pozrite si potom nejaké pôrody zvierat na youtube. Určite tam neuvidíte žiadne zviera zvíjajúce sa a „kričiace“ od bolesti.

Nie… zvieratá, väčšinou pokojne oddychujú alebo dokonca do poslednej chvíle robia bežné denné aktivity. Žiaden stres, panika, bolesť  a strach. Nechajú pracovať svoje telo tak, ako bolo dokonale stvorené na túto pôrodnú činnosť a počúvajú svoje inštinkty.

Prečo by sme to my, ako najdokonalejšie „zvieratká“ na zemi mali mať inak?

Prečo nemôžeme mať tak isto pokojný ľahký pôrod bez bolesti? Prečo to u nás MUSÍ tak strašne bolieť? Možno vás napadne: píše sa to predsa aj v Biblii, že žena bude rodiť v bolestiach.

Ak by ste po tom pátrali, došli by ste k vysvetleniu, že je to len vec prekladu…to isté slovo v Biblii sa na rôznych miestach prekladá inač…vo väčšine ako námaha…no jedine pri pôrode ako bolesť…

Skutočnou pravdou však je, že telo ženy ako človeka bolo tak isto dokonale stvorené na pôrod, tak ako aj telá ostatných zvieracích matiek.

Pôrod NEMUSÍ neznesiteľne bolieť!

Uvedomelé ženy, ktoré sa psychicky aj fyzicky pripravia na krásny, ľahký pôrod a neuveria odmalička ukazovanej „pravde“ ako pôrod bolí, rodia svoje deti v pokoji a s láskou, tak ako to MÁ BYŤ!

2. Po pôrode tam dole už nikdy nebudem ako pred tým

Cez takú „malú dierku“ predsa NEMÔŽE prejsť tak veľké dieťa bez toho, aby sa žena neroztrhla s prepáčením až po riť alebo ju tak pre istotu preventívne nenastrihli! Žena väčšinou po klasickom pôrode nemôže poriadne chodiť, nie to ešte normálne sedieť!

Neskôr je aj sex pre ňu dlhú dobu trápenie a nie pôžitok. Preto sa mnoho matiek po pôrode sexu vyhýba a premôžu sa občas len kvôli partnerovi.

Niektoré ženy v snahe vyhnúť sa nástrihu či potrhania sa používajú počas tehotenstva pred pôrodom nafukovací balónik, ktorý im postupne rozťahuje pôrodné cesty. Možno to niektorej pomôže, ale aj tak…nie som toho zástancom.

Pôrodné cesty sa majú otvoriť v čase pôrodu, keď je na to telo pripravené a spúšťajú sa prirodzene všetky pôrodné procesy a hormóny, ktoré ženu pomaly prirodzene otvoria. Nemalo by sa to nacvičovať „nasucho“ pred samotným pôrodom.

Keď má rodiaca žena správne podmienky na pôrod, jej telo vplyvom neskutočného, úžasného kokteilu hormónov spustí dokonalé vypracované mechanizmy pôrodného procesu a tam dole sa postupne, pomaly otvorí do požadovaného rozmeru pre prechod jej bábätka.

Takýto ľahký pôrod zabezpečí, že žena na intímnych miestach nebude pociťovať žiadnu zmenu oproti stavu pred pôrodom. Viac o nástrihu a samovoľnom natrhnutí, ako sa tomu vyhnúť a predísť si prečítajte v eBooku Ako jednoducho, prirodzene porodiť.

3. Bez epidurálky to proste nedám

Ak si myslíte, že pôrod zvládnete ľavou zadnou, keď si dáte pichnúť epidurálku, ste na veľkom omyle! Bolesti sa aj tak s veľkou pravdepodobnosťou nevyhnete – bolí jej podávanie, nemusí účinkovať vtedy, kedy to budete najviac potrebovať ale neminú vás ani bolesti z nej po pôrode.

Okrem toho má epidurálka množstvo nežiadúcich účinkov, ktoré rozpisujem v mojom eBooku, nie len na vás, ale aj na vaše dieťa a celkovo na samotný priebeh pôrodu. Narúša sa vaša kontrola nad pôrodom, vaše schopnosti, ale aj pocity.

Ak sa naučíte spolupracovať so svojim telom počas pôrodu a využijete možno taktiež prirodzené techniky uvolnenia a tíšenia bolesti, prežijete krásny, ľahký pôrod bez epidurálky či iných liekov proti bolesti.

4. Pôrod MUSÍ vždy viesť lekár

ľahký pôrod 2Nechcem tu spochybňovať odbornosť ani potrebu lekárov ako takých, ale pri drvivej väčšine pôrodov doktora vôbec netreba!

Dokonca je dokázané, že ak žena rodí len s pôrodnou asistentkou, vyskytujú sa pri ňom oveľa menej komplikácii a nutnosti neprirodzených zásahov do pôrodu.

Lekári často neprirodzene zasahujú do pôrodu z týchto dôvodov:

  • nemajú čas a chcú ho urýchliť, či naplánovať na im vyhovujúcu dobu (nerodí sa na konci služby, či v noci, keď si treba pospinkať zašitý v kancelárii),
  • chcú nahrabať dobré bodíky od poisťovne (za jednoduchý prirodzený pôrod bez zásahov nič naviac nedostanú).
ŽENA MÁ PORODIŤ SVOJE DIEŤA, namiesto toho, aby bola ODRODENÁ lekárom.

Pravdou je, že lekári sa na škole učia poväčšine len patologické, rizikové prípady, pri ktorých sú samozrejme potrebný, ale ako som už písala pôrod je prirodzená vec pre každú ženu a má si ho sama viesť. Doktor má len prihliadať v prípade nejakých komplikácii.

5. Po pôrode na všetko zlé zabudneš a budem sa tešiť z bábätka

Takto vás utešujú mamičky keď sa bojíte pôrodu. Je pravda, že čas lieči, ale spomienky zostávajú. To môžem potvrdiť aj z vlastnej skúsenosti…na bolesť počas pôrodu som zabudla, ale na správanie a prístup personálu nemocnice, ktorý mi znemožnil prežiť pôrod tak, ako som si priala, nezabudnem nikdy!

Väčšina mamičiek čo poznám, po prvom pôrode povedalo, že už nikdy v živote nechcú rodiť. A to kvôli podmienkam v našich slovenských pôrodniciach, ktoré sú bohužiaľ katastrofálne.

A to aj napriek tomu, že mnohé sú vynovené, majú krásne izby a hrdo sa pýšia titulom BABY FRIENDLY. Personál je ten istý a aj spôsoby akým vedú pôrod.

Nikdy nezabudnem na ten pocit po pôrode môjho syna na izbe šestonedelia, keď môj manžel odišiel domov a ostala som sama na izbe…bola som rada, že mám konečne pri sebe svoje vytúžené dieťa a je zdravé ale nebol to pocit nádherného šťastia, ktorý som očakávala…

Bola som sklamaná a deprimovaná z celkového prístupu personálu…chcelo sa mi plakať…všetko to ponižovanie, odsudzovanie, nevôľa, nerešpektovanie, posmech a neľudský prístup…aj teraz mám slzy v očiach, keď to píšem…

Nikdy nezabudnete ako a za akých podmienok prišlo vaše dieťa na svet.

Budete si to pamätať do konca svojho života!

Preto sa PRIPRAVTE na tento veľký deň najlepšie ako môžte, pretože cesta za krásnym, ľahkým pôrodom má v našich podmienkach veľa prekážok. Ale nechcem vás strašiť. Je dôležité ako vždy hovorím: Myslieť pozitívne!

Všetko sa dá keď sa chce…mať nádherný, ľahký pôrod nie je len sen!

Je to niečo, čo môžete premeniť na skutočnosť. Len musíte vedieť čo chcete, tiež čo nechcete a stáť si za tým. Na tejto ceste za vysnívaným pôrodom vám môže pomôcť aj môj eBook, v ktorom vám poradím ako na to.

Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdieľať aj pre ostatné mamičky na Facebooku 🙂

A AKÝ JE ĎALŠÍ KROK?

Tu je celá sada prípravy pre tvoj krásny, ľahký pôrod,
ktorý tvorí dohromady jeden celok:

Získaj celú túto KOMPLETNÚ PRÍPRAVU k tvojmu ľahkému pôrodu už DNES.

Držím palce a MYSLI POZITÍVNE 🙂

Ľudka

Ľudka Tóthová

Autorka eBooku AKO JEDNODUCHO, PRIRODZENE PORODIŤ >>
Pomáham budúcim mamičkám prežiť krásne, zdravé tehotenstvo, prirodzený pôrod a priviesť na tento svet svoje dieťa s radosťou, láskou, úctou a rešpektom!

Prečítaj si ďalšie články na mojom blogu:

Komentáře